petroltrans

rally team

 

posádka petroltrans rally teamu:

Vlastimil Majerčák & Jakub“KUBÍK“ Slovák.
Vozidlo: Ford Fiesta Rally 3

Najbližšie podujatie: Kowax Valašská Rally ValMez 2022, Česká Republika 8.-10.apríl 2022

Petroltrans Rally Team Rally Tatry

    podujatia


   2020: 
   Rally Tatry Slovakia 2021 28.-30.maj 2021

   2020: MRC Krásnohorské Podhradie, MSR CEZ Salgó Rally, MSR CEZ Rally Rzeszow.

   2019: PAV ME Dobšinský kopec, MSR Rally Trebišov, PAV MSR Ostrá Lúka, MRC Liptovské Sliače, Auto Show slovakiaring.

   2018:  MSR Rally Tatry, MSR Rally Lubeník.

   ÚSPEŠNÁ WRC CROATIA RALLY 2022

   Účasť nášho tímu na podujatí , ktoré je súčasťou seriálu Majstrovstiev sveta v rally dopadla pre našu posádku Ing. Vlastimil Majerčák a Ing. Jakub Slovák nad očakávanie. Posádka odštartovala na vozidle Ford Fiesta Rally 3 v triede RC3 a úspešne, bez nejakých vážnych problémov došla do cieľa, čím naplnila naše ambície na tomto podujatí.

   Už dĺžka trate 1648,13 km, z toho 291,84 km rýchlostných skúšok, nám napovedala, že táto súťaž nebude jednoduchá, no pre nás bola obrovskou výzvou. V súťažiach, ktoré náš tím doposiaľ absolvoval, sú trate v podstate o polovičku kratšie. Tento fakt preveril celý tím a jeho schopnosť zabezpečiť, ako aj zrealizovať účasť na takomto prestížnom podujatí, ktoré v podstate trvá celý týždeň od pondelku do nedele. Dnes môžeme smelo povedať, že áno zvládli sme to. Pre posádku začalo podujatie už pondelkom kedy si prevzali itinerár a v podstate prešli administratívnym preberaním. Od utorku rána do stredy večera sa obhliadkou trate oboznámili s pripravenou traťou a samozrejme napísali rozpis na každú rýchlostnú skúšku. Na majstrovstvách sveta sú povolené dva prejazdy každou rýchlostnou skúškou, čo musí postačovať na kvalitný a podrobný rozpis, od ktorého z veľkej časti záleží výkon posádky. Štvrtkový shakedown preveril techniku, nastavenia a uistil posádku, ako aj celý tím, že všetko je 100% pripravené. Slávnostný štart s obrovskou kulisou fanúšikov zanechal vo všetkých nezabudnuteľný zážitok, ale aj motiváciu na piatkový ostrý štart.

    

   1. ETAPA – obsahovala 8. rýchlostných skúšok v náročných podmienkach. Po daždi sa povrch rýchlostných skúšok úplne zmenil a plus k tomu častá hmla. Posádka tento začiatok zvládla a nahodila slušné tempo.
   V.  Majerčák: „Klzké cesty sa po daždi zmenili na nepoznanie. Všade veľké množstvo vyťahaného blata a hustá hmla. Náročné, no zároveň krásne. Sme radi, že sme to zvládli a zajtra pokračujeme.“
   J. Slovák: „Dnes to bolo veľmi náročné, no už sa tešíme na zajtrajšiu etapu. Pevne verím, že bude krásny slnečný deň.“

   V poetapovom večernom servise mechanici všetko skontrolovali a pripravili na ďalší deň. Posádka prenocovala vo svojej triede na peknom piatom mieste a v celkovom poradí na 35. mieste, čo sme považovali za veľmi úspešný začiatok.

   2. ETAPA – najdlhšia etapa s 8. rýchlostnými skúškami. Tento deň priniesol veľmi náročné podmienky, nakoľko sa striedali úplne suché RS so silným dažďom a hustou hmlou.
   V.  Majerčák: “ Voľba pneumatík bola náročná , nakoľko sa išlo na suchu, aj v totálnom daždi. Sme radi že sme stále v hre a zajtra pokračujeme.“
   J. Slovák: “ Bol to masaker, sme unavení, ale šťastní a tešíme sa na zajtrajšiu etapu.“

   Večerný servis potvrdil kvalitu práce našich mechanikov a technika bola pripravená na ďalší deň. Ďalšiu noc naša posádka prenocovala na 5. mieste vo svojej triede a v celkovom hodnotení sa posunula smerom dopredu na 34. miesto.

   3. ETAPA – posledná etapa obsahovala 4. Rýchlostné skúšky, z ktorých posledná bola Power Stage. Podmienky ostali ťažké, no to je rally. Naša posádka Vlasto & Kubo úspešne prechádza cieľom na 4. mieste v triede a 31. mieste absolútne.
   V.  Majerčák:“ Bolo to náročné o tom niet pochýb. Zvládli sme to a máme nesmiernu radosť, že sa nám to podarilo bez nejakých technických ťažkostí. Fungovali sme aj ako posádka bez problémov. Tá divácka účasť a tá atmosféra sa nedá opísať. Užívali sme si to, sme šťastní a spokojní s výsledkom.“

   J. Slovák:“ Ešte stále tomu nedokážem uveriť, že sme na Majstrovstvách sveta a úspešne v cieli. Obrovská radosť a neuveriteľný zážitok. Nesmierne sme si to užívali napriek tomu, že tie podmienky boli jednoducho masaker.“

   Z úspešnej účasti, ako jediného Slovenského tímu na WRC CROATIA RALLY 2022 máme obrovskú radosť. Nenahraditeľné skúsenosti a preverenie fungovania celého tímu v takýchto náročných podmienkach sa ukázalo ako zvládnuté. Obrovským úspechom je len dôjsť do cieľa. O to viac nás teší aj výsledok. GRATULUJEME posádke ako aj celému tímu k výborne odvedenej práci! ĎAKUJEME naším partnerom bez ktorých by sme takúto možnosť nikdy nemali a samozrejme Vám fanúšikom za podporu a neuveriteľnú atmosféru. Stretneme sa na ďalšom podujatí započítavaného do Central European Zone (CEZ) SLOVAKIA RALLY TATRY 2022.


   Ján Slovák – PETROLTRANS Rally Team

   Tlacova sprava Slovakia Rally Tatry 2022

    

   Ďalší úspešný víkend pre Petroltrans Rally Team – 3. miesto absolútne a 1. miesto v triede takto úspešne v cieli Slovakia Rally Tatry 2022. V rámci MSR berie naša posádka Ing. Vlastimil Majerčák & Ing. Jakub Slovák na vozidle Ford Fiesta Rally 3 za oba dni plný počet bodov v rámci svojej triedy. Samozrejme pre nás je cenná aj porcia bodov v seriáli Europen Central Zone v kategórii CEZ2. Tento pretek bol pre nás v podstate na domácej pôde nakoľko RS Mlynky, Hnilec či Novomestská Huta sú v blízkom okolí nášho rodiska, mesta Dobšiná. Už v sobotňajšej etape sa začal nádherný súboj medzi našou posádkou a Kukučkom s Vejačkom. Posádky si po každej RS menili medzi sebou poradie a bojovali o každú sekundu.

   V. Majerčák:
   „ Mlynky sedeli viac mne a Vikartovce zas Kukovi. Takto nás to baví naťahovať sa o sekundy. Musíme zatiahnuť, máme drobnú stratu, no cieľ je až zajtra.“
   Večerný mestský okruh bol určite veľmi zaujímavý hlavne pre divákov nakoľko sa šiel, po našom povedané na svetlá. Po tejto prvej etape skladajúcej sa piatich RS naša posádka prespáva na 5. Mieste absolútne a 1. mieste vo svojej triede.

   J. Slovák:
   „ Ide sa nám veľmi dobre. Tieto trate máme radi. Snažíme sa nerobiť zbytočné chyby a ísť čo najrýchlejšie.“
   Nedeľňajšia etapa obsahovala 4 RS a hneď na prvej RS Novomestská Huta sa Vlastovi s Kubom podarilo dotiahnuť stratu na Kuka a získať do plusu ďalšie cenné sekundy. Na druhej RS Hnilec zašli tretí najrýchlejší čas absolútne. Na tretie miesto v absolútnom poradí pred poslednými dvomi RS strácali 8 sekúnd na Trneného s R5. Ten žiaľ v ďalšej RS odstupuje pre poruchu. V poslednej RS sa podarilo udržať 3. miesto absolútne.

   V. Majerčák:
   „ Technika fungovala bez problémov. V podstate sme menili len drobné nastavenia a pneumatiky. Každopádne bol to boj a o to viac nás to pódiové umiestnenie teší.“
   Smelo môžme zhodnotiť, že posádka odviedla perfektný výkon, mechanici skvelú prácu a tímový výsledok je nad očakávanie. Veľká gratulácia posádke! Poďakovanie celému tímu a samozrejme naším partnerom, ktorí nás podporujú. Poďakovanie patrí aj všetkým fanúšikom za výbornú atmosféru a skvelé fandenie. Ďalším naším podujatím započítavaným do CEZ, ako aj do MSR budú Agrotec Rally Hustopeče (CZ).


   Ján Slovák – PETROLTRANS Rally Team

   Hustopeče 2022 napísali pre Petroltrans Rally Team ťažký príbeh.

   Posádka Ing. Vlastimil Majerčák a Ing. Jakub Slovák na vozidle Ford Fiesta Rally3 zažila na Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2022 krušné chvíle. Nakoniec cieľovou rampou úspešne prešla.
   V dňoch 16.-19.6.2022 usporiadateľ v Hustopečiach pripravil podujatie, ktoré sa započítavalo do seriálu Central European Zone (CEZ), Českého majstráku, ako aj do seriálu Majstrovstiev Slovenska. Toto tradične dvojdňové podujatie o celkovej dĺžke 320,07km obsahovalo šesť rôznych rýchlostných skúšok (RS), ktoré sa každá išla dvakrát. RS boli v dvoch etapách rozdelené do štyroch sekcií o dĺžke 146,52km na asfaltových povrchoch popretkávaných technickými, ale aj rýchlymi pasážami s veľkou prašnou kulisou. Hustopeče sú považované za obľúbený pretek v extrémne teplom počasí. Môžeme potvrdiť, že zo 120 štartujúcimi v trenírkovej teplote povesti neostali nič dlžné. Do Českej republiky tím Petroltransu vyrazil už začiatkom týždňa za účelom testovania a tu sa začal písať príbeh tímu, ktorý všetkým znovu preveril schopnosti vedieť rýchlo reagovať a “bojovať“ s časom už pred začatím podujatia.

   Vlasto Majerčák:
   “ Po odjazdení niekoľkých testovacích kilometrov sa začal prehrievať motor a neveštilo to nič dobré. Po kontrole bolo jasné, že tento motor Hustopeče nezvládne. Nastala zásadná otázka či sme schopný previesť opravu na mieste a tak zaistiť štart na podujatí, alebo to rovno zabaliť a vrátiť sa domov. Existovalo jediné riešenie a to na mieste vybrať motor a zabezpečiť náhradný. Malo to však háčik, náhradný motor bol v M Sporte v Polskom Krakowe. Tu sa začali preteky s časom našich mechanikov.“
   Vymontovať motor, naložiť do dodávky a smer M Sport Krakow. Vyložiť pokazený, naložiť náhradný a smer Hustopeče. Namontovať, otestovať … a to všetko pod stanom na plachte a za 2 dni. Podarilo sa! Aj touto cestou veľké poďakovanie mechanikom za obdivuhodný výkon a pánovi Martinovi Radovi – Agrotec za poskytnutý priestor.
   Štvrtková ohliadka trate sa už niesla v lepšej nálade. Piatkovému štartu predchádzal shakedown, ktorý potvrdil skvelú prácu tímových mechanikov a uistil, že technika funguje na jednotku. Prvá sekcia piatkového dňa sa odštartovala za vidna no tá druhá už bola nočná.

   Jakub Slovák:
   “Hlavne sme veľmi šťastní, že technika funguje a štartujeme. Už pri ohliadke trate nám bolo jasné, že na tieto síce veľmi krásne RS, by sme potrebovali pár koníkov plus. Každopádne šlo sa nám veľmi dobre a tešili sme sa na nočnú sekciu. Myslím, že aj na prejazdoch bolo vidieť, že noc máme radi, Vlastovi tma sedí a doslova sme si to užívali. Trošku šarapaty robil ten prach, ktorého bolo veľa, ale každý mal podmienky rovnaké.“
   Po prvej etape Vlasto s Kubom dospávajú začatú noc na 17.mieste v absolútnom poradí a na 1.mieste vo svojej triede. V rámci MSR je to 5.miesto absolútne a prvé body za prvé miesto v triede, keďže v rámci MSR sa boduje každý deň zvlášť. Do druhej etapy posádka nastupuje v dobrej nálade plná odhodlania bojovať o každú sekundu a vybojovať čo najväčší počet bodov v seriáli CEZ v kategórii CEZ2. Táto kategória zahŕňa všetky štvorkolky okrem R5. To znamená, že s rally3 sú spolu v jednej kategórii aj vozidlá špecifikácie WRC.

   Vlasto Majerčák:
   “Dnešný deň začal v podstate dobre nemali sme žiaden problém a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa to malo zmeniť. Bolo jasné, že charakter týchto tratí viac vyhovuje silnejším vozidlám a tak sme sa snažili ísť čisto a hlavne nechybovať. V predposlednej RS hneď po štarte niečo ruplo a hneď sme vedeli, že to bude vážnejšie, pretože zo štvorkolky sa razom stala “jednohrabka“. Posledné dve RS sme teda prešli na prejazdový režim a doslova za modlitieb, aby to vydržalo až po cieľovú rampu. Vydržalo! Na tieto Hustopeče budeme určite často spomínať. Hlavné je, že sme v cieli, auto celé, teda bez poruchy karosérie a výsledok v postate dobrý napriek všetkému čím sme si tu prešli.“

   Vlasto s Kubom si odnášajú z Hustopečí plný počet bodov za oba dni vo svojej triede v rámci MSR a samozrejme aj nejaké tie bodíky do seriálu CEZ. Hlavne si ale odnáša celý tím nezabudnuteľný príbeh, ktorý mal v podstate šťastný koniec. Veľké poďakovanie celému tímu a samozrejme naším partnerom bez ktorých by sa takéto príbehy nepísali. Po krátkych letných prázdninách sa vidíme v Slovinsku na ďalšom podujatí CEZ.

   Ján Slovák – PETROLTRANS Rally Team