petroltrans

rally team

 

posádka petroltrans rally teamu:

Vlastimil Majerčák & Jakub“KUBÍK“
Slovák – MITSUBISHI LANCER EVO IX.

Najbližšie podujatie: Kowax Valašská Rally ValMez 2022, Česká Republika 8.-10.apríl 2022

Petroltrans rally team

    podujatia


   2020: 
   Rally Tatry Slovakia 2021 28.-30.maj 2021

   2020: MRC Krásnohorské Podhradie, MSR CEZ Salgó Rally, MSR CEZ Rally Rzeszow.

   2019: PAV ME Dobšinský kopec, MSR Rally Trebišov, PAV MSR Ostrá Lúka, MRC Liptovské Sliače, Auto Show slovakiaring.

   2018:  MSR Rally Tatry, MSR Rally Lubeník.

   tLAčOVá SPRáVA PO REBENLAND RALLY 2022 FIA CEZ

    

   Vážení športoví priatelia a fanúšikovia, PETROLTRANS Rally Team má prvé tohtoročné podujatie úspešne za sebou. Prvým našim podujatím v tohtoročnom kalendári zóny strednej Európy bolo Rebenland Rally 2022, ktoré sa uskutočnilo 18.-19.marca v susednom Rakúsku. Usporiadateľ pripravil náročnú trať o celkovej dĺžke 315,67 km z toho 169,25 km rýchlostných skúšok rozdelených na dve etapy. Piatková prvá etapa bola zložená zo 7 rýchlostných skúšok z ktorých štyri sa išli v nočných hodinách ako sa medzi nami povie, na svetlá.

   Naša posádka Vlastimil Majerčák s Jakubom Slovákom na vozidle Ford Fiesta Rally 3 začala veľmi dobrým tempom.  Darilo sa obsadzovať miesta v prvej dvadsiatke a postupne zrýchľovať. Podľa vyjadrení posádky technika fungovala a išlo sa veľmi dobre. Po prvej etape posádka prenocovala do ďalšieho dňa na 13. mieste absolútne. Z výsledku sme mali obrovskú radosť no pred nami bola ešte druhá etapa. Druhý deň posadká pokračovala s ďalšími 9 rýchlostnými skúškami tempom z prvého dňa. Maličké technické problémy sa podarilo v servisných zónach vďaka mechanikom odstrániť a dosiahnuté časy napovedali tomu, že všetko funguje tak, ako má. Posádka prešla cieľovou rampou na 12. mieste absolútne.

   Získali prvé miesto vo svojej triede a samozrejme cenné body do seriálu CEZ (Central European Zone) za štvrté miesto. Spojenie tímu s DOUVE SPORT sa ukázalo ako veľmi dobrý krok vpred a všetko nasvedčuje tomu, že toto zloženie funguje. Posádka ako aj mechanici podali skvelý výkon a patrí im gratulácia a poďakovanie za skvelú reprezentáciu. Poďakovanie samozrejme patrí aj všetkým naším partnerom hlavne spoločnosti PETROLTRANS, a.s. a DOUVE AGRO s.r.o., ktorí nás podporujú. Ďalším podujatím v našom kalendári je už tento víkend 25.-26. marca 2022 Salgó Rally v Maďarsku. Táto súťaž je započítavaná do seriálu CEZ a naše ambície sú umiestniť sa čo najlepšie na bodovanom mieste.

   Držíme palce našej posádke a prajeme veľa športového šťastia.

   Ján Slovák – PETROLTRANS Rally Team